28 Ekim 2021

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

Babası tarafından yakılarak katledilen 13 yaşındaki Amara kimsesizler mezarlığına defnedildi

Babası tarafından yakılarak katledilen 13 yaşındaki Amara Dwla son yolculuğuna uğurlandı.

Edinilen bilgilere göre, Urfa’da oturan Ahmet Mohammad Dwla, 13 yaşındaki kızı Amara’yı evlendirmek istedi. Kızının karşı çıkması üzerine Mohammad Dwla, Amara’yı darp ettikten sonra yakarak katletti.

ÇIĞLIKLARI DUYULMASIN DİYE MÜZİK AÇTI

Amara’nın çığlıklarının duyulmaması için yüksek sesle müzik açan Ahmet Mohammad Dwla, diğer kızını da alarak evden kaçtı.

Komşuların ihbarıyla kapıyı kırarak eve giren sağlık ekipleri, Amara’yı hastaneye kaldırdı. Tüm müdahalelere rağmen Amara, kurtarılamadı. Amara’nın ambulanstaki ifadesi üzerine polis, Ahmet Mohammad Dwla’yı kızı L. Dwla ile yolda yürüdükleri sırada gözaltına aldı. Emniyetteki sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen Ahmet Mohammad Dwla tutuklanırken, kızı devlet korumasına alındı.

Amara Dwla’nın cenazesine yakınları tarafından alınmayınca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Talimat üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hasan Bilici ile personel, Amara Dwla’nın cansız bedenini Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan teslim aldı. Amara’nın cansız bedeni, Yeni Asri Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazın ardından kimsesizler bölümüne defnedildi.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Tasarım : Faruk GÜNEŞ