30 Mayıs 2023

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

Şırnak’ta Toplantı ve Yürüyüşlere 15 Gün Yasak

Şırnak’ta Toplantı ve Yürüyüşlere 15 Gün Yasak
Şırnak Valiliği tarafından 13 Eylül’den 27 Eylül’e kadar on beş gün süreyle basın toplantısı, yürüyüş ve gösterilerin yasaklandığı duyuruldu.
 
Şırnak Valiliğinden yapılan duyuruda, “Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ile kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği programlar, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların gelenek ve göreneklere göre yapacakları programlar, spor faaliyetleri hariç olmak üzere; her türlü açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, toplu olarak karşılama ve uğurlama merasimleri, kurum ve kuruluşların kendi binası dışında yapacakları basın açıklaması, oturma eylemi, miting, çadır kurma, imza kampanyası, stant açma, kitlesel cenaze merasimi, anma töreni, şenlik, konser, eğlence, oyun temsili, gösteri vb. türdeki tüm eylem ve etkinlikler, ses yayın araçlarıyla yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, dilek feneri-balon uçurtmak, drone-paramotor vb. her türlü hava faaliyetleri ile ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişilerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere; el ilanı, sticker. broşür vb. dağıtılması, afiş ve pankart asılması vb. etkinliklerin ayrıca kanunsuz bir şekilde yapılması planlanan her türlü eylem ve etkinliğe katılmak üzere toplu veya münferit bir şekilde ilimize gelecek olan araç ve şahısları ile girişlerinin, Şırnak il merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere, tüm il sınırları içerisinde (Coğrafi Alan-il merkezi, ilçeler, Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 13.09.2022 günü saat 00.01 den 27.09.2022 günü saat 23.59’a kadar 15 (onbeş) gün süreyle yasaklanmıştır” bilgilerine yer verildi.
 
Şırnak Valiliği, gösteri, yürüyüş, basın açıklaması ve stant açma gibi etkinliklerin 15 gün yasaklandığını bildirdi.​​​​​​​Valilikten yapılan açıklamada, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında, kent güvenliği için yeni karar alındığı belirtildi.şırnakhaber

Bir cevap yazın

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Tasarım : Faruk GÜNEŞ