9 Şubat 2023

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

“ŞIRNAK RANT CUMHURİYETİ…!(9)

“ŞIRNAK RANT CUMHURİYETİ…!(9)
TERMİK SANTRALLERE VE AĞAÇ KIYIMINA ŞEHR-İ, ŞIRNAK’TA ENVAİ ÇEŞİT İHALE YOLSUZLUKLARINA VE BU ŞEHİRDEKİ GAYRETULLAHA DOKUNAN HER TÜRLÜ ZULME HAYIR.!
Birileri dağlarımızı delik deşik eder, Termik santrallerle bizi hem sömürür hem zehirler, birileri ise rant-ı maaşı için elde ettiği ahlaksız geliri için buna ses etmez. Eyvallah der.!Birileri, rant uğruna doğayı katleder, ormanlarımızı ağaçlarımızı kökünden keser, resmen katliam yapar.! Memlekette-21.yüzyılda hala yol-su elektrik sorunu var ama, 140 belediye başkanı gelir biz alkışlarız.(!) birileri camilerin, okulların arsalarına çöker iddiasına alkışlarız, birileri adına olmayan Tokilerden dükkanları üzerine akrabalarının üzerine alır, hakkı olanı en arkaya atar ve hatta vermez iddialarına eyvallah deriz.(!)Birileri Engellilerin sırtından rant sağlar- hastaneleri mesken tutar, iddialar odurki, çete işi-sahte raporlar havada uçuşur, Birileri hizmet adı altında yolsuzluk iddialarına kılıf uydudur, birileri, hastanelere kirli-rantı verilmediği için bazı hastanelere EMAR-ın ve bazı hizmetlerin gelmesini engeller iddiaları herkesin kulağında, Birileri toplumu TEFECİLİKLE TESLİM ALIR, BİRİLERİ UYUŞTURUCU BATAKLIĞI İLE GENÇLERİ ZEHİRLER BİRİLERİ SUS PUS OLUR, BİRİLERİ HER ŞEKİLDE YANDAŞ OLDUĞU İÇİN HER TÜRLÜ NİMETE BOĞULUR BİRİLERİ HAK EDENLER İSE ÖTEKİ DEYİP AÇLIĞA MAHKUM EDİLİR. ÖTEKİLEŞTİRİLİR ADİCE BİR ZULÜMLE…. Birileri, Şırnak özel idareye bağlı tır parkından”kurdukları dernekle”hukuksuzca şoför esnafından bağış adı altında para toplar nereye gittiğini açıklamaz çeblerine indirdikleri iddiası ise herkesin dilinde, birileri KHK MAĞDURLARINI UNUTUR, SADECE YANDAŞ KHKLILARA REFERANS OLUR İŞE GEİR GETİRİRLER İDDİASI,Birileri, rant uğruna nehirlerimizi, balıklarımızı, hayvanlarımızı zehirler, Birileri, rant uğruna “termik santraller” dağlarımızı, delik deşik eder, binlerce yıldır sülieti değişmeyen dağlarımızı düm düz eder, insanlarımızı doğamızı zehirler, Birileri İŞ-KUR’dan alınan fakir, muhtaç,gariban işçilerin yarı maaşına çöker, o işe güce muhtaç zavallı gurabanın bankamatik kartlarına el koyar, kul hakkı yer, sonra paşa paşa gider camide namaz kılar, sabah namazına kalkmadığı içim çocuğunu döver.(!) Birileri iddia ok i, rant uğruna camilerin okulların arsalarına çöker. sonra 10 numara vip özel şirketten 4 yada 6..kez “HACA GİDER TAVAF EDER, 3 kağıt ve dolandırıcılıkta o kadar ustaki, “haşa-sümme haşa” Allah’ıda kandırmaya çalışır, gunahlardan arınır sanır kendisini.(!)”Birileri o ihale senin bu ihale benim “kardeşlik dururken” kavga eder. (!) Birileri, bölgemizdeki çiftçilerin, esnafın halkın elektriğini keser, elektrik faturalarını haksızca hukuksuzca ikiye üçe katlar. Birileri orda buda ziyaret yarışı, birileri fotoğraf paylaşım egosu histerisi.! Ve 10’lar ve onlar…!
*
Ve birileri de seyreler, bu betimsiz bir türlü doymak nedir bilmeyen karon iştahlı, Allah’tan korkmaz, Vicdanı çepte,bankadaki hesabında ve gayrimeşru, bilmem kaç ilde gayri menkulleri olan rantçıları yani 10’ları..!
*
Allah duyursun diyeceksin ama yinede duymadan, durmadan, son hızla enva-i çeşit manipülasyonlarla, entrikalarla dönme dolap çevirir dururlar…!
Ve birileri; sizler, “En HAFİF TABİRİ İLE ALLAHA HAVALESİNİZ..!”
Allah’ında bir hesabı var….! Net biline…!
*
Her şeyi geçtim bu doğa katliamına sessiz kalanlar, sizleri kırıntısı bile kalmışsa vicdanınıza havale ediyorum. Nokta.!
*
Not, uzun uzadıya yazıp kafanızı şişirmeyeyim. Zaten uzun yazı okumayanlarsınız. Ve en çok eleştiri aldığım noktadayım.! Kısaca kısa kesiyorum.
Sizleri de yüce peygamber Hz. Muhammed’in sözü ile uğurluyorum..
”Zulme Sessiz Kalan Dilsiz Şeytandır..
Sevgi ve barışla..
haber portalları sitelerinin imtiyaz sahibi
Dündar Sansur…

Bir cevap yazın

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Tasarım : Faruk GÜNEŞ