28 Ekim 2021

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

“ŞIRNAK RANT CUMHURİYETİ…!(2)

“ŞIRNAK RANT CUMHURİYETİ…!(2)
DURDURUN BU KATLİAMI VE HUKUKSUZ TALANI AĞAÇ KIYIMINI…!
Birileri, rant uğruna doğayı katleder, ormanlarımızı ağaçlarımızı kökünden keser, resmen katliam yapar.! Birileri, rant uğruna nehirlerimizi, balıklarımızı, hayvanlarımızı zehirler, Birileri, rant uğruna “termik santraller” dağlarımızı, delik deşik eder, binlerce yıldır sülieti değişmeyen dağlarımızı düm düz eder, insanlarımızı doğamızı zehirler, Birileri İŞ-KUR’dan alınan fakir, muhtaç,gariban işçilerin yarı maaşına çöker, o işe güce muhtaç zavallı gurabanın bankamatik kartlarına el koyar, kul hakkı yer, sonra paşa paşa gider camide namaz kılar, sabah namazına kalkmadığı içim çocuğunu döver.(!) Birileri iddia ok i, rant uğruna camilerin okulların arsalarına çöker. sonra 10 numara vip özel şirketten 4yada 6..kez “HACA GİDER TAVAF EDER, 3 kağıt ve dolandırıcılıkta o kadar ustaki, “haşa-sümme haşa” Allah’ıda kandırmaya çalışır, gunahlardan arınır sanır kendisini.(!)”Birileri o ihale senin bu ihale benim “kardeşlik dururken” kavga eder. (!) Birileri, bölgemizdeki çiftçilerin, esnafın halkın elektriğini keser, elektrik faturalarını haksızca hukuksuzca ikiye üçe katlar. Birileri orda buda ziyaret yarışı, birileri fotoğraf paylaşım egosu histerisi.! Ve 10’lar ve onlar…!
*
Ve birileri de seyreler, bu betimsiz bir türlü doymak nedir bilmeyen karon iştahlı, Allah’tan korkmaz, Vicdanı çepte,bankadaki hesabında ve gayrimeşru, bilmem kaç ilde gayri menkulleri olan rantçıları yani 10’ları..!
*
Allah duyursun diyeceksin ama yinede duymadan, durmadan, son hızla enva-i çeşit manipülasyonlarla, entrikalarla dönme dolap çevirir dururlar…!
Ve birileri; sizler, “En HAFİF TABİRİ İLE ALLAHA HAVALESİNİZ..!”
Allah’ında bir hesabı var….! Net biline…!
*
Her şeyi geçtim bu doğa katliamına sessiz kalanlar, sizleri kırıntısı bile kalmışsa vicdanınıza havale ediyorum. Nokta.!
*
Not, uzun uzadıya yazıp kafanızı şişirmeyeyim. Zaten uzun yazı okumayanlarsınız. Ve en çok eleştiri aldığım noktadayım.! Kısaca kısa kesiyorum.
Sizleri de yüce peygamber Hz. Muhammed’in sözü ile uğurluyorum..
”Zulme Sessiz Kalan Dilsiz Şeytandır..
Sevgi ve barışla..
haber portalları sitelerinin imtiyaz sahibi
Dündar Sansur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Tasarım : Faruk GÜNEŞ