22 Ocak 2021

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

‘AĞAM BİZİMLE EĞLENİİ…(!)’

‘AĞAM BİZİMLE EĞLENİİ…(!)’
İlahi Karayolları…(!)
Bu levha varya bu levha..(!) doğamızı kurumak adına, ne güzel bi levha amma.!
Bu levhayı buraya (Cizre-Silopi) arasına koyan Karayolları çalışanı arkadaş, er ne içmişse aynısından bende istiyorum..(!)
Yav sanırsın bu rezil yol(Cizre-Silopi arası yol) Ankara-İstanbul, Yada Münih-Berlin otoban yolu…!(!)
Neymiş yolu kirletmeyelimmiş?(!)
Sorarım Karayollarına, şimdi gülellimmi? Ağlayalımmı?!(!)
**
Yıllardır, yazmaktan adeta bize kına gelen Bu rezil Cizre-Silopi yolunu, madem bu senede yapamıyorsunuz? Bari bu kevhayı kaldırın bizimle Dalga geçilmesin?
Galiba , Bu levhayı Cizre-Silopi arasına diken Bu arakadaş, şunu demek istemiş, bizim yıllardır bir türlü yapamadığımız ve hatta, kavis, tümsek ve çukurlarını bile zaman zaman dolduramadığımız yada çukurlara geç mucur döktüğümüz bu yolda, seyir halindeyken, aracınızın bu çukurlardan dolayı lastiği -amartüsörleri patladığı zaman, lastiğinizi değiştirirken, yada, o rezil yol nedeni ile, Geçirdiğiniz trafik kazasında yaralı halde Ambulans beklerken, yada Cenaze aracını beklerken, yada aracınızı tamir ederken, o esnada içtiğiniz Sigara izmaritlerini, kola kutularını ve çerezlerinizi yola atmayın, yolu kirletmetmeyin demek istemiş..(!!!)
İLAHİ KARAYOLLARI..!(!)
Gülermisin ağlarmısın?
Dileğimiz oki, yazmaktan bıktığımız, (yazdığımız zamanda birilerinin bize kızdığı)bu yolun (yani bitmeyen aşkımız olan) Cizre-Silopi Yolunun bir önce yapılmasıdır..!Temennisi ile vs..
Dip NOT; “Bu yazı geçen sene yazılmış olup, olduğu gibi yeniden yayınlanmıştır. Bu süre içinde onlarca kez, etkili ve yetkili abilerimiz defalarca yola başlandı. Müjde diye bizi aramış, bizde Halkımıza Müjde diye onlar sayesinde yalan habere alet olduk.!ve bu süre zarfında Rezil yoldan dolayı, yaşanan Trafik kazalarını, Araçların bozulmasından halkın yaşadığı mağduriyetleri ve hebe olan Giden Milli Serveti yazmıyırum bile..?!(!)
Kısaca, Artı, Yol yapmak bi nimet yada olağan üstü bir hizmet değildir, Devletin yapması gerektiği Zorunlu bir görevidir.! Vergilerimiz, Bize Yol, Su, Elektrik olarak geri dönmüyorsa ?Bütün iyi niyetimizle sorma hakkımızı kullanıyoruz?(!)
Sahi Kafamızı karıştıran “SAHİ İŞİN İÇİNDE NE OLA Kİ??!
Yorum sizin(!)
Aslında işe birazda pozitif açıdan bakmak Gerek”,
EN AZINDAN AŞKIMZ DEVAM EDİYOR..(!) ‘’😂😜🤪
Yol-suz kalınmaması umudu ile..
Sevgi ve Barışla Kalınız..
Dündar Sansur

Bu Habere Yorum Yazın

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Tasarım : Faruk GÜNEŞ