24 Haziran 2024

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

Vali Atay, Cizre’de 70 ev,7 İşyeri ve 6 Araç zarar gördü

Vali Atay, Cizre’de 70 ev,7 İşyeri ve 6 Araç zarar gördü
Selden zarar gören Cizre’de hasar tespit ve temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Şırnak Valisi Cevdet Atay,1’i ağır hasarlı olmak üzere 70 ev, 7 iş yeri ve 6 aracın zarar gördüğünü söyledi.
Şırnak Valisi Cevdet Atay, Cizre’de dün yaşanan sel felaketi sonrası yapılan hasar tespit ve temizlik çalışmalarını yerinde inceleyip, yaraların sarılması, zararların kısa sürede ödenmesi için gerekli talimatları verdi.
Şırnak Valisi Cevdet Atay, Cizre Kaymakamı Nazlı Demir ile birlikte selden zarar gören mahallelerde incelemelerde bulunup vatandaşların sorun, talep ve dileklerini dinledi.
Cizre’de dün öğleden sonra aniden bastıran sağanak yağış ilçeyi su altında bırakırken çok sayıda ev, işyeri ve araç su altında kaldı. İlçe genelinde büyük çapta maddi hasar oluştu.Yaşanan sel felaketi sonrası Cizre’deki hasar tespit ve temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Şırnak Valisi Cevdet Atay, gazetecilere yaptığı açıklamada 70 Ev,7 işyeri ve 6 aracın zarar gördüğünü söyledi.
Cizre’de dün aniden bastıran yağış ile ana artellerin dolduğunu, trafiğin felç olduğunu ve araçların suya kapıldığını ifade eden Vali Cevdet Atay, sel nedeni ile mahsur kalan vatandaşlarımız kurtarıldığını, evlerden su tahliyesi yapıldığını ve kısmen de temizlik çalışmaları yapılıyor. Arkadaşlarımız sahada zarar tespit çalışmalarını yapıyorlar. ”dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında Cizre ile yakından ilgilendiğini vatandaşların yaralarının sarılması ve çalışmaların hızlandırılması hususunda gerekli çalışmaların yapılması hususunda gerekli talimatları kendisine verdiğini ifade eden Atay, sahadaki arkadaşlarımız ile her türlü gayreti gösteriyoruz. Devletin tüm kurumları ile Cizre’de seferber olduğuna vurgu yapan Atay, kurumlarımız ve ekiplerimiz bu olayın atlatılması ve vatandaşlarımızın yaşamlarını tekrar rahat bir şekilde sürdürmesi konusunda elinden gelen tüm gayreti gösteriyor. Bugün itibari ile hasar tespit çalışmalarını bitireceğiz ve zararların giderilmesi, yaraların sarılması hususunda ödemelerimizi yapmaya başlayacağız. ”dedi.
70 Ev,7 İş yeri ve 6 araç zarar gördü

Cizre’de yaşanan Sel Felaketinde 70 ev, 7 İş yeri ve 6 aracın zarar gördüğünü ifade eden Atay; 1 ağır hasarlı olmak üzere 70 evi su bastığını ve eşya zararları olduğunu. Bazı evlerde sıva boya bazılarında ise bahçe duvarları çöktüğü. Altyapısal anlamda bazı yerlerde sıkıntılar olduğu tespit edildi.Bununla ilgili planlarımızı yaptık ve hızlı bir şekilde ödemelerimizi yaparak insanlarımızın bu yarasını saracağız.”
iş yeri ve 6 aracında selden zarar gördüğüne vurgu yapan Atay, ”bu araçların önce sigorta kısmını ve acil ödenmesi gereken kısmını gözden geçirdikten sonra ivedilikle bu ödemeleri yapacaklarını ifade etti.”

Bir yanıt yazın

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Newsphere by AF themes.