14 Temmuz 2024

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

Kürt öğrenci üniversite yurdunda intihar etti

Kürt öğrenci üniversite yurdunda intihar etti

Çanakkale’de Ağrılı üniversite öğrencisi Taş, kaldığı yurdun 5’inci katından atlayarak hayatına son verdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Okul Öncesi Öğretmenliği 1’inci sınıf öğrencisi Samet Taş, dün gece işten geldikten sonra kaldığı Kerime Sultan KYK Erkek Öğrenci Yurdu’nun 5’inci katından atlayarak intihar etti.

Ailesine “Anne, Abla, Baba; beni affedin, sizleri seviyorum, özür dilerim” ifadelerinin yer aldığı bir not bırakan gencin hem çalışıp hem okuduğu öğrenildi.

Çanakkale Olay’ın haberine göre yurt arkadaşları, Taş’ın intihar olayından kısa bir süre önce işten geldiğini ve Galatasaray formasıyla Galatasaray’ın 3-1 yenildiği Bayern Münih maçının özetini izlediğini söyledi. Arkadaşları, Taş’ın bir anda odasından çıkarak gözlerini bağladığını ve kendini merdiven boşluğuna bıraktığını belirtti.

Patnoslu gencin sessiz sakin, kendi halinde birisi olduğu ifade edildi. “Okuldan işe, işten yurda gelirdi” diyen yurt arkadaşları, Taş’ın neden intihar ettiğini anlayamadıklarını dile getirdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ise resmi siteden taziye mesajı yayınladı.

Mesajda, “Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü birinci sınıf öğrencimiz S. T. vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz” denildi.

Eskişehir’de iki öğrenci yaşamına son vermişti

15 Ekim’de de bir Kürt öğrenci daha intihar etmişti.

Eskişehir’de, Anadolu Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Urfa-Siverekli Resul Alan, bir not bıraktıktan sonra kampüs yemekhanesinde yaşamına son vermişti.

Bu olaydan bir hafta sonra da Eskişehir Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Öğrencisi S.N.R, kaldığı Mükrime Hatun KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşamına son vermişti.rudaw

Bir yanıt yazın

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Newsphere by AF themes.