14 Temmuz 2024

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

Hakkari’de tefecilik operasyonlarında 14 kişi yakalandı

HAKKARİ VALİLİĞİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA HAKKÂRİ KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK YAPILAN TEKNİK VE FİZİKİ TAKİPLER SONUCU 14 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, MAHKEMEYE SEVK EDİLEN ŞAHISLARDAN 5 İSE TUTUKLANDI. (FEYZULLAH TAŞ/HAKKARİ-İHA)

Hakkari’de tefecilik operasyonlarında 14 kişi yakalandı

Hakkari’de polis ekipleri tarafından yapılan tefecilik operasyonlarında gözaltına alınan 14 kişiden 5’i tutuklandı.

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Hakkari Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak yapılan teknik ve fiziki takipler sonucu ilimiz merkezinde 1 şahıs cezaevinde 14 kişi, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçlarına karıştığı tespit edildi.

25 Haziran 2024 tarihinde 11 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 13 şahıs adreslerinde yakalanmış, adreslerde yapılan aramada 1 adet AK-47 uzun namlulu silah ve bu silaha ait 4 adet şarjör, 1 adet pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait 3 adet şarjör, 4 adet ruhsatsız tabanca, bu silahlara ait çok sayıda fişek, çok sayıda senet ele geçirildi. Şüpheli şahıslar mahkemeye sevk edilmiş olup 5 şahıs tutuklanmış, 7 şahıs ise mahkemece adli kontrol şartı ile 2 şahıs ise emniyetten serbest bırakılmıştır” denildi.iha

Bir yanıt yazın

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Newsphere by AF themes.