14 Temmuz 2024

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

Diyarbakır-Mardin sınırında yangın: Ölenlerin sayısı 15’e yükseldi.

Diyarbakır-Mardin sınırında yangın: Ölenlerin sayısı 15’e yükseldi.
Diyarbakır’ın Çınar ile Mardin’in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan yangında bir yaralının daha yaşamını yitirmesi ile hayatını kaybedenlerin sayısı 15’e yükseldi.
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yangın felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının 12’ye yükseldiğini açıklamıştı.
 
Koca X hesabından yaptığı açıklamada “Diyarbakır ve Mardin’de, iki ilimizin yakın köy ve mahallelerinde meydana gelen yangın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 12’ye yükseldi. Olaydan 78 kişi etkilendi. Hastalarımızdan 5’inin tedavi ve takiplerine devam ediyoruz. 5’i de Diyarbakır’da tedavi gören hastalarımızdan 3’ü entübe durumda. Bu vesile ile bir kez daha, olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullanmıştı.
 
Çınar’a bağlı kırsal Köksalan (Tobinî) köyünde 2, Yazçiçeği’nde (Helberê) 1 kişi, Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ (Kelekê) köyünde 9 kişi defnedildi.
 
Hayatını kaybeden Rezan Yılmaz, Azat Yılmaz, Mazher Demir, Nuri Demir, Taliha Demir, Hasan Demir, Şeyhmus Demir, Resul Yılmaz, Sinan Deviren’in Yücebağ köyünden, İsmil Yardım’ın Yazçiçeği köyünden ve Ubeydullah Buğdaycı ile Abdurrahman Buğdaycı’nın da Köksalan köyünden olduğu belirtildi.
 
Ölenler köylerinde ağıtlar eşliğinde defnedildi.
 
Ölenlerin sayısı 15’e yükseldi
 
Rûdaw muhabiri Abdulselam Akıncı’nın bildirdiğine göre Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Yazçiçeği’nde yaralanan 56 yaşındaki Kerime Erdenli isimli kadın bu sabah saat 10.00 sularında yaşamını yitirdi.
 
Öte yandan Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Fadıl Demir’in ve Halime Erdem’in de hayatını kaybettiği bildirildi.
 
Halime Erdem’in Yazçiçeği köyünde defnedildiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Newsphere by AF themes.