29 Mayıs 2024

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

Avrupa 3.’sü genç kız boksör Cizre’de çiçeklerle karşılandı

Avrupa 3.’sü genç kız boksör Cizre’de çiçeklerle karşılandı

Hırvatistan’da gerçekleşen Gençler Avrupa Boks Şampiyonası’nda Avrupa 3.’sü olan Cizre Fen Lisesi Öğrencisi milli sporcu Pınar Benek, memleketi Şırnak’a döndü.

Hırvatistan’da gerçekleştirilen Gençler Avrupa Boks Şampiyonası’nda 57 kiloda ay yıldızlı forma ile mücadele eden Cizre Fen Lisesi Öğrencisi Uludereli milli sporcu Pınar Benek, çeyrek finalde Belaruslu rakibini ilk raundda RSC (Referee Stops Contest) ile mağlup ederek yarı finale yükseldi

Yarı finalde ise Yunan rakibine rakibine yenilerek Avrupa üçüncüsü olan Benek, memleketi Şırnak’ta Ailesi, Boks antrenörü Rıdvan Budak ve CSA Spor Kulübü Başkanı Celal Cabadak tarafından çiçeklerle karşılandı.

Uçakla Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanına inen Avrupa 3.’sü Milli Sporcu Pınar Benek, çıkışta Boks Antrenörü ve Ailesi tarafından çiçeklerle karşılanınca büyük bir mutluluk yaşadı. Annesi ve diğer aile bireylerine sarılarak hasret gideren Benek, duygusal anlar yaşadı.

Avrupa 3.’sü olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Uludereli Mili Sporcu Pınar Benek, Avrupa Şampiyonasına gitmek ve orada mücadele etmek için Milli Sporcu Kampından öncede Milli sporcu kampında da çok çaba sarf ettim. Türkiye’deki Milli takım kampındaki çalışmalarımızdan sonra Şampiyona için Hırvatistan’a gittik. Orada Gençler Avrupa Boks Şampiyonası’nda 57 kiloda Avrupa 3.’sü oldum. Hakkım yenildi ama inşallah bunun rövanşını Dünya Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olarak yapacağım. ”dedi.

Bir yanıt yazın

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Newsphere by AF themes.