9 Şubat 2023

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

CUDİ DAĞI İNANÇ TURİZMİNE AÇILIYOR…

CUDİ DAĞI İNANÇ TURİZMİNE AÇILIYOR…
Şırnak Valisi Osman Bilgin başkanlığında 2022 Cudi Festivali Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Cudi dağı sefine bölgesinin inanç turizmine ev sahipliği yapılması için projeler hazırlanıyor.
Cudi Dağı Sefine bölgesinin turizme kazandırılması için proje hazırlandı. Şırnak Cudi Dağı’nda yapılan başarılı operasyonlar sonucu güven ve huzurun hakim olduğu bölgede, Cudi Festivali hazırlıkları da devam ediyor. Vali Bilgin, Temmuz ayında Cudi Dağı Sefine bölgesinde çok güzel bir organizasyon yapacaklarının müjdesini verdi. Vali Bilgin, “Cudi Dağı’nda halkımızla ve yurt dışından gelen misafirlerimiz ile birlikte yaşayacağız.
Ben Şırnak halkını ve ülkemizin her köşesinde bulunan vatandaşlarımızı buraya davet ediyorum. Ayrıca yurt dışındaki turistlere de Şırnak’ın çok özel bir yer olduğunu, mutlaka gelip buraları görmeleri gerektiğini, özellikle Cudi Dağı’nın ilahi dinler açısından da çok önemli bir ziyaret yeri olduğunu söylemek istiyorum. Şimdiden Cudi Dağı’nda çok yönlü bir merkez yapacağız, gemi şeklinde bir proje hazırlıyoruz. Onu da en kısa sürede hayata geçireceğiz. Camisiyle, sosyal alanlarıyla beraber, belki Musevilik, Hristiyanlık açısından önem arz eden ibadet noktalarıyla birlikte insanlığın yeniden doğuşu, yeniden bir araya gelişinin ve sadece insanlık değil aslında, canlıların, en önemli canlı olan insan ve sonrasında hayvanların yeniden dirilmesinin simgesi olarak Cudi’de, yeniden insanlığın dirilmesinde hep birlikte yaşayacağız ve göreceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Tasarım : Faruk GÜNEŞ