31 Temmuz 2021

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

BAŞKAN YARKA;ŞIRNAK BİR İLKE DAHA İMZA ATTI.

BAŞKAN YARKA;ŞIRNAK BİR İLKE DAHA İMZA ATTI.
Türkiye Hava Sporları Federasyonu ile Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Kulübü iş birliğinde Şırnak İlimizde düzenlenen Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 3.Etap finali müsabakaları tamamlandı.

Şampiyonada dereceye girenler için ödül töreni düzenlenirken, törene; ValiSn.Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Sn.Mehmet Yarka, 23. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sn.İdris Acartürk, Cumhuriyet Başsavcısı Sn.Orhan Al, İl Emniyet Müdürü Sn.Mustafa Emre Başbuğ, Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkan Vekili Sn.Recep Coşkun, Genel Sekreteri Sn.Mehmet Turhan, Yönetim Kurulu Üyesi Sn.Serdar İlker, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sn.Beytullah Birlik, Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Sn.Osman Oğrak ve TSO Başkanı Sn.Osman Geliş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ödül töreninde, Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkan Vekili Sn.Recep Coşkun günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi.

Ardından törende açıklamalarda bulunan Valimiz Sn.Pehlivan;
“İnşallah bundan sonra Şırnak ilimizde bu güzel faaliyetler, yatırımlar artmaya devam edecek, buradan bütün Türkiye’ye ve dünyaya güzel mesajlar verilecektir. İyilikleri, birlik beraberliği temsil eden Nuh’un gemisinin karaya oturduğu Şehri Nuh’a da bu yakışır.” dedi.

Belediye Başkanı Sn.Mehmet Yarka ise törende yaptığı açıklamada; Şampiyonaya Şırnak olarak ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Şırnak’ın artık hizmet siyasetine dönüş yaptığını, ideolojinin geride kaldığını, Şırnak’ı çok güzel hizmetlerin, etkinliklerin beklediğini söyleyerek, bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkısı olanlara teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından şampiyonada Kadınlar Klansmanı, Kulüpler Klansmanı ve Genel Klansmanlarda dereceye giren sporculara Valimiz Sn.Pehlivan, Başkanımız Sn.Yarka ve İl Protokolü tarafından ödülleri takdim edildi. Ödül programı daha sonra toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.
#HerkesBuradaHayatBulacak
#ŞırnakBaşaracağımDiyor
#ŞırnakŞehriNuh

Bu Habere Yorum Yazın

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Tasarım : Faruk GÜNEŞ