26 Ekim 2020

ŞIRNAK HABER

Haktan Yana Halkın Yanında

BAŞKAN YARKA’DAN KİRLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

BAŞKAN YARKA’DAN KİRLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat KURUM Beyefendinin başkanlığında, Bakan Yardımcıları, Genel Müdürleri ve Şırnak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Zafer SÖKMEN’İN de katıldığı bir telekonferans görüşmesi gerçekleştirdik. Söz konusu görüşmede; başta Coronavirüs (Covid-19) olmak üzere, alt yapı, eksik iş yerleri, taziye evi, okullar ve 2019 yılında yatırılmayan kiralar gibi ilimizin genel sorunlarını ele aldık.

Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdiğimiz toplantıda ilk olarak; bütün dünyada olduğu gibi ilimizde de büyük sorun teşkil eden COVID-19 ile mücadele kapsamda yapılan faaliyetler ve bu süreç itibariyle alınacak tedbirler ele alındı.

Sayın Bakanımız, ayrıca 2019 yılı; Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarına ait hak sahiplerine ödenmeyen kiraların en yakın zamanda vatandaşlarımızın hesaplarına yatırılması için ilgili genel müdüre, konuyla ilgilenmesi yönünde talimat verdi. Buna ek olarak, TOKİ sınırları içerisinde eksik kalan işyerleri, taziye evi ve okulların inşası, eski TEDAŞ Lojmanlarının yerine yapılacak olan dükkân ve düğün salonu yapım işlemlerinin başlanması için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtirken; Kanalizasyon, içme suyu gibi eski hatların yeni hatlarla entegrasyonunun yapılması konusunda talepte bulunduk.

İlimize gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat KURUM Beyefendiye, Bakan Yardımcılarımıza ve Genel Müdürlerimize, Şırnak halkı adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bu Habere Yorum Yazın

Copyright © 2005 Şırnak Haber, Her hakkı saklıdır. | Tasarım : Faruk GÜNEŞ