Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

SURİYE HEYETİ İKİ ÜLKENİN EKONOMİK İLİŞKİLERİN GELİŞMESİNİ TALEP ETTİ

 

10.7.2009 13:15:43

Suriye'nin Hama Sanayi Odası Başkanı, sanayi komite üyeleri ve milletvekillerinden oluşan heyetin Adıyaman ziyaretinde, Adıyaman ve Hama kentleri arasındaki ekonomik işbirliğinin güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

 

 

İHA - Türkiye ile Suriyeli işadamlarının ilişkilerini pekiştirmek ve ortak Pazar oluşturmak için Hama Sanayi Odası Başkanı Mh.Nidal Bekkur ve heyeti Adıyaman valiliğini ziyaret etti.

Vali Ramazan Sodan ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu tarafından karşılanan Suriyeli heyet valilik toplantı salonunda ağırlandı. Yapılan konuşmalarda iki ülke arasında gün geçtikce artan ilişkilerin önemine dikkat çekilirken, Adıyaman ve Hama arasında ekonomik bağ kurulması gerektiği vurgulandı.

Adıyaman'ın sosyal, ekonomik ve kültürel yapısı hakkında heyete bilgi veren Vali Ramazan Sodan, " Türkiye ile Suriye arasında gittikce gelişen ilişkiler gibi ticari ilişkilerde gelişecektir. Suriye bizim kardeş ve komşu ülkemizdir. Adıyaman 8 ilçesi, 19 beldesi ve 428 köyü olan bir ilimizdir.Adıyaman ekonomisin yüzde 70'i tarım, tarımın ise yüzde 15'i sulu tarımdır. GAP Projeleriyle sulu tarım artacaktır. Yapılan ziyaretten son derece memnun olduk.Bu ziyaret yeni ticaret ilişkilerinin gelişmesine vesile olacaktır" dedi. Hama Sanayi Odası Başkanı Mh.Nidal Bekkur ise, Hama kenti hakkında bilgiler vererek, Hama'da son 20 yılda sanayi ve ticaretin geliştiğini söyledi. Bekkur, "Suriye'nin çeşitli alanlardaki üretiminin yüzde 6-7'si Hama'da üretilmektedir.

Bizlerin sizlerle ortak payda ve çıkarlarımız ile ortak kültürümüz var. Cumhurbaşkanı ve Başbakanınınz iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkılar sağladılar. Bizlerde ekonomik yönden bu ilişkileri geliştirmek istiyoruz. İki kent arasında ortak bir Pazar oluşturulabilir ve sizin ürünlerinize bizler Pazar oluşturabiliriz" şeklinde konuştu. Konuşmalar sonrasında Vali Ramazan Sodan tarafından, Nemrut Dağı heykeli ve el dokuması kilim hediye edildi.

 

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2338871

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber