Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

DTP GENEL BAŞKANI AHMET TÜRK: “CUMHURBAŞKANI SAMİMİ AMA HÜKÜMET ACİZ” DEDİ

 

23.6.2009 10:26:11

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk Adana İl Kongresinde Yaptığı Konuşmada; "Türkiye'de Siyasi İrade Üzerinde İpotek Var, Demokrasi Vesayet Altında. Silahtan Ve Şiddetten Beslenen Bazı Güçler Bu Sürecin Değişmesini İstemiyor. Cumhurbaşkanı Cesur Ve Samimi Ancak Hükümet Aciz ve Demokrasiyi Savunamıyor” dedi. 35 Derece Sıcakta Salonu Hınca Hınç Dolduran Partililer sık sık Öcalan Lehine Slogan Attılar.

 

 (İHA) - Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, Türkiye'de siyasi irade üzerinde ipotek olduğunu, demokrasinin de vesayet altında tutulduğunu söyledi. Türk, Cumhurbaşkanı'nın son dönemde Güneydoğu ve Kürt sorununun çözümü noktasında cesur ve samimi çıkışlar yaptığını ancak halkın seçtiği hükümetin aciz ve demokrasiyi savunma noktasında çekingen olduğunu söyledi.

Ahmet Türk, partisinin Adana İl Kongresinde yaptığı konuşmada, ''Baskıcı politikalara'' rağmen parti kongrelerini sürdürdüklerini söyledi. Parti olarak her zaman Kürt Sorununun silahla, operasyonla çözülemeyeceğini ifade ettiklerini belirten Türk, şöyle devam etti:
''Türkiye'ye demokrasiyi çok görenler, Kürtlere özgürlüğü çok görenler gözlerini kapadılar. Bugün Türkiye'de maalesef bir demokrasiden söz etme şansına sahip değiliz. Halen siyasi iradenin üzerinde adeta ipotek var. Siyasi iradeyi vesayet altına alan bin anlayışla karşı karşıyayız. Ümit ediyoruz bir gün Türkiye'de demokrasi bu vesayetten kurtulmuş olur. Köyler yakıldı, faili meçhul cinayetler işlendi, ama Kürt halkı susturulamadı, susturulamaz da. Biz çözüme konuşarak gidelim dedik.

 Bugün sürece baktığımızda önemli bir yerdeyiz. Geldiğimiz süreçte artık bu işin silahla, şiddetle, operasyonla çözülemeyeceği konusunda önemli bir inanış var. Barışçıl sürecin gelişmesi için ortam hazır. Dünyada sorunların silahla çözülemeyeceğine dair taban oluşmuş durumda. Biz barış için hazırız, barış için tüm gücümüzle çaba göstereceğiz. Ama bizim barış çabalarımızı birileri farklı yorumluyor. Güçsüz olduğumuz aciz olduğumuzu düşünüyorlar. Biz aciz olduğumuz için değil, barışa inandığımız için bunu istiyoruz.''

Kürt sorunun çözümü konusunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarını da önemli bulduğunu belirten Türk, ''Sayın Cumhurbaşkanın 'Kürt sorunu Türkiye'nin en önemli sorunudur' demesi bizce çok önemli. Yine sayın Cumhurbaşkanının 'iyi şeyler olacak' demesi burada samimiyetini gösteriyor.

Ben şahsen Cumhurbaşkanının sorunu demokratik, sivil yöntemlerle çözümü konusunda samimi olduğuna inanıyorum. Ama silahtan şiddetten, beslenen bazı güçler ise bu sürecin değişmesini istemiyor, demokrasiyi sevmiyor, Türkiye’nin demokratik çağdaş dünyayla buluşmasını istemiyor, çünkü o statükocular, güçlerini, etkinliklerini kaybedecek. Tüm bu iyi niyetlere rağmen hükümetin aciz olduğunu görüyoruz, halkın iradesiyle oluşmuş olan hükümet, maalesef demokrasiyi savunmuyor, insan haklarını savunmuyor, özgürlükleri savunmuyor, Kürt sorununun çözümü konusunda rol alamıyor, almaktan adeta imtina ediyor, çekiniyor, oysaki bugün bu sorunun çözümü, Türkiye'yi daha güçlü, daha saygın yapar'' diye konuştu.

Yaklaşık 35 derece sıcakta kongrenin yapıldığı salonu dolduran partililer, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan attı. Kongreye DTP milletvekilleri Aysel Tuğluk ve Sırrı Sakık da katıldı.

 

 

        

Bu habere 0 adet yorum yapıldı.

   Diğer Başlıklar

  DTP'li Kışanak neler söyledi? 11.11.2009 11:57:30
  Bülent Arınç'ı utandıran anlar 11.11.2009 11:38:09
  DTP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ HASİP KAPLAN; “ALNIMIZ AÇIK” 21.7.2009 12:49:42
  DTP'Lİ BAŞKANLAR RANDEVU TALEBİNİ DEĞERLENDİRDİ 10.7.2009 13:30:00
  DTP İL BAŞKANLIĞINA SELİM BAYAR SEÇİLDİ 29.6.2009 10:05:57

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2330531

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber