Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

TÜRKİYE PARTİSİ HEYETİ ŞIRNAK'TA

 

22.6.2009 10:11:31

Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Nuri Akbulut: "Türkiye Partisi'nin Güneydoğu'ya Ve Türkiye'nin Diğer Gerçeklerine Bakış Açısı Çok Farklıdır" Dedi. Akbulut Şırnak Teşkilatını Kurmak İçin Çalışmalarına Başladıklarını Da Belirti.

 

 

İHA -
Türkiye Partisi heyeti il teşkilatlarını oluşturmak için Güneydoğu Anadolu illerinde çalışmalarını sürdürüyor. Partinin Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Nuri Akbulut, Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Sema Batırbek ve Disiplin Kurulu üyesi Gürcan Günay, Şırnak'ta sivil toplum kuruluşları ile görüşüp fikir alışverişinde bulundu. Heyetin ayrıca partinin il teşkilatının kurulması için ilden bazı isimlerle görüştüğü belirtildi.

Şırnak'ta açıklamada bulunan Türkiye Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Mustafa Nuri Akbulut, "Biz Türkiye Partisi ekip olarak Şırnak'tayız. 25 Mayıs'ta Sayın Abdullatif Şener başkanlığında kurulan Türkiye Partisi'nin teşkilatlandırılması konusunda görevlendirilmiş heyetlerden biriyiz. Ben 22. Dönem Erzurum Milletvekiliyim, genel başkan yardımcısıyım, değerli arkadaşlarımız merkez karar yürütme kurulu üyemiz.

Sema Batırbek ve Gürcan Günay Bey buradalar. Bulunduğumuz yerlerde daha önceden partimize ulaşan da ilk oluşum hareketinden beri bu harekete destek olan insanlarla görüşüyoruz. Onların düşüncelerini alıyoruz olabildiğince, sivil toplum örgütleri ile Ticaret Odası ile Esnaf Odası ile Ziraat Odası gibi meslek odaları ile görüşüyoruz. Onların il için önerecekleri isimleri veya burada teşkilatlandıracakları arkadaşın nitelikleri konusunda görüşlerini alıyoruz. Bugün de Şırnak'tayız. Değişik isimlerle görüştük. Sivil toplum örgütleri ile görüştük, Şırnaklı kardeşlerimize buradan hitap etmekten büyük memnunluk duyuyoruz. Türkiye Partisi, Türkiye için yeni bir heyecandır. Abdullatif Şener Beyin kimliğini kişiliğini siyasi tecrübesini kendisi ile aynı siyasi görüşte olsun veya olmasın bütün vatandaşlarımız takdirle karşılamaktadır. Bunun Güneydoğu'da da aynı şekilde sürdüğünü, vatandaşlarımızın gerçekten kendisini çok takdir ettiklerini, müracaat eden kişi sayısı itibarı ile de çok yoğun bir ilgi olduğunu duyduk. Türkiye Partisi'nin Güneydoğu'ya ve Türkiye'nin diğer gerçeklerine bakış açısı çok farklıdır.

Ülkedeki kutuplaşmaya dayalı siyaset anlayışını reddediyor, Kürt gerçeği dahil bütün ülke gerçeklerini kabul ediyor, tüm devlet kurumlarının işbirliği ile anlayışla hoşgörü ile bu işin mutlaka çözüme kavuşturulması gerektiğine inanıyor ve kısa zamanda kavuşturulabileceğini düşünüyor, inşallah bizim iktidarımızda demokratik temelde daha fazla özgürlük daha fazla insan hakları ile bu işler çözülecektir.

 Farklılıklarımız bizim özgürlük alanlarımızdır ve zenginliklerimizdir. Bunlardan gurur duyulması gerekir, bunların ayrılık sebebi olmaması gerekir. Bu vesile ile bütün Şırnaklı kardeşlerime hayırlı günler diliyorum, saygılar sunuyorum" dedi.

 

 

        

Bu habere 1 adet yorum yapıldı.

   Diğer Başlıklar

  DTP'li Kışanak neler söyledi? 11.11.2009 11:57:30
  Bülent Arınç'ı utandıran anlar 11.11.2009 11:38:09
  DTP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ HASİP KAPLAN; “ALNIMIZ AÇIK” 21.7.2009 12:49:42
  DTP'Lİ BAŞKANLAR RANDEVU TALEBİNİ DEĞERLENDİRDİ 10.7.2009 13:30:00
  DTP İL BAŞKANLIĞINA SELİM BAYAR SEÇİLDİ 29.6.2009 10:05:57

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2334344

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber