Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

İŞSİZLERE BAKAN’DAN MÜJDE

 

20.6.2009 13:20:45

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Ekonomik Krize Karşı Alınmış Tedbirlere İlave Olarak, İstihdam Konusunda İkinci Bir Paket Üzerinde Çalışıldığını Bildirdi. Yılmaz, CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Köse'nin, Ekonomik Krizin Etkilerine İlişkin Soru Önergesini Yanıtladı.

 

 

G.ŞIRNAKHABER- Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de küresel krizin etkileriyle sanayi kapasite kullanım oranlarının düştüğünü, birçok şirketin kapandığını ve işten çıkarmaların yaşandığını belirten Yılmaz, krizin etkisiyle kapanan işletme sayısında, 2008 yılında diğer yıllara oranla artış olduğunu bildirdi.

Yılmaz, 2009'un ilk 3 ayında kapanan işletme sayısının 11 bin 136 olduğunu, bu rakamın 2008'in aynı döneminde 17 bin 146 olarak gerçekleştiğini ifade ederek, 2008'in işletmeler için oldukça zor bir dönem olduğunu kaydetti.

Türkiye'de, krizin etkilerini en aza indirebilmek ve ekonomiyi canlandırabilmek için 2008'in ikinci yarısında itibaren alınan ve uygulamaya konulan tedbirler hakkında da bilgi veren Yılmaz, kamu alt yapı harcamalarının artırıldığını, istihdam paketi kapsamında (kısa çalışma ödeneğinin yüzde 50 artırılması, bu ödenekten yararlanma süresinin 3 aydan 6 aya çıkarılması gibi) tedbirler alındığını, yurt içi talebi ve üretimi canlandırmaya yönelik vergi indirimleri yapıldığını anımsattı.

KOBİ'lere ve ihracatçı firmalara finansman desteği sağlandığını, yerel yönetimlere merkezi yönetim bütçesinden aktarılan kaynakların artırıldığını, Merkez Bankasının gerekli tedbirleri aldığını belirten Yılmaz, 2008 yılında kriz önlemlerinin maliyetinin 8,6 milyar TL olduğunu bildirdi.

Yılmaz, bu maliyetin, 2009 yılında 30 milyar TL, 2010 yılında ise 15 milyar TL olacağının tahmin edildiğini ifade ederek, bu tedbirlere ilave olarak istihdam konusunda ikinci bir paket üzerinde çalışıldığını açıkladı.

Yılmaz, ''Bu paket, genel olarak toplum yararına çalışma ve iş kurma programları ile il istihdam ve mesleki eğitim kurullarının daha etkin çalıştırılması yoluyla istihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılmasını kapsamaktadır. Bunların yanı sıra KOBİ'erin finansman ihtiyaçların karşılanmasına yönelik çalışmalar sürdürülmektedir''dedi.

 

 

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2338869

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber