Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

DEMOKRATİK TOPLUM KONGRESİ'NİN ARDINDAN

 

17.6.2009 11:33:03

Kapatılan Dep'in Eski Milletvekilleri Leyla Zana Ve Hatip Dicle'nin Kongre Eş Başkanlığına Getirilmesi Planlanıyor.

 

  
(İHA) -
Kapatılan DEP'in eski Milletvekilleri Hatip Dicle ve Leyla Zana siyasete dönüyor. Diyarbakır'da önceki gün yapılan Demokratik Toplum Kongresi'nde alınan karara göre eski DEP'li Dicle ve Zana'nın kurulacak olan Demokratik Toplum Kongresi'nin eş başkanlığını yapması planlanıyor.

İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunan terörist başı Abdullah Öcalan'ın isteği üzerine 2007 yılında oluşturulan ve önceki gün Diyarbakır'da toplanan Demokratik Toplum Kongresi, Daimi Meclisi ilk toplantısını yaptı. Demokratik Toplum Kongresi'nin komisyonlarının ve eş başkanlarının belirlendiği toplantıda çıkan sonuçların, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e gönderileceği bildirildi.

Diyarbakır'da 13-14 Haziran tarihlerinde DTP İl Başkanlığı'nda yapılan ve 600 delegenin katıldığı "3'üncü Demokratik Toplum Kongresi'nde" oluşturulan 107 kişilik Daimi Meclis, ilk toplantısını DTP Diyarbakır İl Başkanlığı binasında yaptı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya, kapatılan DEP'in eski Milletvekili Hatip Dicle, DTP'li bazı milletvekilleri, belediye başkanları, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri, akademisyenler ve hukukçulardan oluşan Daimi Meclis üyeleri katıldı. Toplantının ana gündeminde kongrede oluşturulması karar altına alınan 'Ekoloji ve Yerel Yönetimler, Kadın-Erkek eşitliği, Eğitim ve Dil, Kültür Sanat ve Bilim, İnanç, Dış İlişkiler ve Anayasa komisyonları' ele alındı.

Bu komisyonların oluşturulmasının yanı sıra Demokratik Toplum Kongresi başkanlarının belirlenmesi içinde seçim yapılacağı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre eş başkanlık için Hatip Dicle'nin isminin kesinleştiği bildirilirken, halen Avrupa'da bir dizi ziyaretlerde bulunan DEP eski Milletvekili Leyla Zana'ya da teklif götürüleceği öğrenildi.
MHP VE CHP'YE GÖNDERİLECEK : Kongrede, Kuzey Irak'ın Erbil kentinde yapılması planlanan konferans için yapılacak hazırlıklar tartışıldı. Bu tartışmalarda ise Demokratik Toplum Kongresi'ne katılmayan diğer siyasal, sosyal ve ekonomi alanındaki Kürt çevrelerinin dahil edilmesi için bir diyalog komisyonunun kurulması kararlaştırıldı.

Gün boyu süren toplantıda Kürt sorununun çözümü için çıkan önerilerin, bir rapor halinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra AK Parti, CHP, MHP gibi siyasi parti liderleri ile sivil toplum kuruluşlarına da verilmesi kararlaştırıldı.

 

 

 

 

 

        

Bu habere 0 adet yorum yapıldı.

   Diğer Başlıklar

  DTP'li Kışanak neler söyledi? 11.11.2009 11:57:30
  Bülent Arınç'ı utandıran anlar 11.11.2009 11:38:09
  DTP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ HASİP KAPLAN; “ALNIMIZ AÇIK” 21.7.2009 12:49:42
  DTP'Lİ BAŞKANLAR RANDEVU TALEBİNİ DEĞERLENDİRDİ 10.7.2009 13:30:00
  DTP İL BAŞKANLIĞINA SELİM BAYAR SEÇİLDİ 29.6.2009 10:05:57

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2330502

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber