Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

ŞIRNAK MİLLETVEKİLLERİ DAHİL 20 DTP’Lİ VEKİL HAKKINDA VERİLEN FEZLEKELER TEKRAR GÜNDEMDE

 

21.5.2009 10:17:16

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Haklarında Açılan Davalar Kapsamında 5 Vekilin Polis Zoruyla İfadeye Çağırmasının Ardından, DTP'li Milletvekilleri Hakkında Hazırlanan Fezlekeler Yeniden Gündeme Geldi. Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan Dahil 20 Vekil Hakkında Çeşitli Fezlekeler Verilmiş Durumda.

 

 

G.ŞIRNAKHABER- Meclis Başkanlığı'na sunulan dokunmazlık dosyasının çoğunluğu DTP milletvekilleri hakkında olduğu ortaya çıktı. DTP'li vekillerin Seçim çalışması yaparken Kürtçe konuştukları için 'Siyasi Partiler Yasası'na muhalefet etmek' ile çeşitli toplantı ve basın açıklamalarında Abdullah Öcalan ve PKK ile ilgili yaptıkları konuşmalar nedeniyle 'suç ve suçluyu övmek', 'yasadışı silahlı örgütün amacının propagandasını yapmak' suçlarından haklarında bugüne kadar açılan fezleke sayısı 105'e ulaştı.

DTP'li 21 milletvekilinden 20'si hakkında 2 ile 12 arasında fezleke düzenlenip TBMM'ye gönderildiği belirlendi. Hakkında en fazla fezleke hazırlanan ise Muş Milletvekili Sırrı Sakık. Hakkında fezleke hazırlanmayan tek vekil ise Nevşehir asıllı Kürtçe bilmeyen DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal. Sırrı Sakık Kürtçe, "Ağzım kurudu, biraz su verin" dediği için, Nuri Yaman ile İbrahim Binici ise Kürtçe 'Merhaba' diyerek kalabalığı selamladıkları gerekçesiyle Siyasi Partiler Yasası'na muhalefet etmekle suçlanıyor.

 Diyarbakır Milletvekili Selahattin Demirtaş'ın ise Seçim bürosunun açılışı sırasında Kürtçe 'Le Amede' (Ey Diyarbakır) adlı şarkının çalınması nedeniyle Seçim yasasına muhalefetten dokunulmazlığının kaldırılması isteniyor.

Fezlekeleri, başta Diyarbakır olmak üzere Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi başsavcılıklarının bulunduğu İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Van, Erzurum ve Malatya'da bulunan 8 ilin Cumhuriyet Başsavcılıklarınca düzenlendi. Haklarında fezleke bulunan DTP'li milletvekilleri ise şunlar:  Ayla Akat Ata, Bengi Yıldız (Batman), Selahattin Demirtaş, Aysel Tuğluk, Gültan Kışanak (Diyarbakır), Fatma Kurtulan, Özdal Üçer (Van), Osman Özçelik (Siirt), Ahmet Türk, Emine Ayna (Mardin), Mehmet Nezir Karabaş (Bitlis) Şerafettin Halis (Tunceli), Sırrı Sakık, Nuri Yaman (Muş), Sebahat Tuncel (İstanbul), Hasip Kaplan, Sevahir Bayındır (Şırnak), Pervin Buldan (Iğdır), Hamit Geylani (Hakkari) ve İbrahim Binici (Urfa). Öte yandan, çeşitli gerekçelerle AK Parti ve CHP'li milletvekilleriyle ilgili 120 fezleke bulunuyor.

 

 

        

Bu habere 0 adet yorum yapıldı.

   Diğer Başlıklar

  DTP'li Kışanak neler söyledi? 11.11.2009 11:57:30
  Bülent Arınç'ı utandıran anlar 11.11.2009 11:38:09
  DTP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ HASİP KAPLAN; “ALNIMIZ AÇIK” 21.7.2009 12:49:42
  DTP'Lİ BAŞKANLAR RANDEVU TALEBİNİ DEĞERLENDİRDİ 10.7.2009 13:30:00
  DTP İL BAŞKANLIĞINA SELİM BAYAR SEÇİLDİ 29.6.2009 10:05:57

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2330502

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber