Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

ŞIRNAK’LI KADINLAR DTP’YE YÖNELİK BASKILARI KINADI

 

23.4.2009 10:30:43

DTP Şırnak Kadın Meclisi 14 Nisandan İtibaren DTP’ye Yönelik Başlatılan Ve Halen Devam Eden Gözaltı Ve Tutuklama Operasyonunu Kınamak Amacıyla DTP Şırnak İl Binası Önünde Basın Açıklaması Düzenlendi. Yapılan Açıklamada Tutuklanan DTP’lilerin Derhal Serbest Bırakılması İstendi.

 

 

G.ŞIRNAKHABER-DTP Şırnak Kadın Meclisi, DTP’ye yönelik başlatılan ve halen devam eden gözaltı ve tutuklamalara ilişkin bir basın açıklaması yapıldı. DTP Şırnak İl binası önünde yapılan açıklamaya DTP Şırnak İl ve İlçe Kadın Meclisi üyeleri ve yüzlerce DTP’li kadınlar katıldı. Eylemde kitle sık sık ‘Biji Serok Apo’, ‘Bê Serok jiyan nabe’, ‘Baskılar bizi yıldıramaz’, ‘Barışa uzanan eller kırılsın’ ve ‘Kadına uzanan eller kırılsın’ sloganlarını attılar. Kitle adına açıklama yapan DÖKH Aktivisti Meryem Eşkara, AKP’nin sandıklardan Kürt halkına karşı büyük bir yenilgiyle çıktığını belirterek, “Seçimlerden sonra başlayan operasyonlar ve DTP’ye yönelik başlatılan gözaltı ve tutuklamaların yanı sıra her türlü baskı da uygulanmaktadır. Bu baskılar DTP’nin seçim başarının hazmedilememesinden dolayı ortaya çıkmıştır” dedi. Seçim döneminde aktif çalışan Kadın arkadaşlarının hedef alındığını kaydeden Eşkara, “Bu operasyonların ve tutuklamaların AKP hükümetinin kadın özgürlük mücadelesine karşı geliştirilmiş bir operasyondur. Kürt kadın iradesine demokratik öncülüğüne ve örgütlülüğüne tahammülsüzlüğünü ortaya koymaktadır” diye ifade etti.

Hiçbir gücün özgürlük mücadelesinde bedel veren Kürt halkını yıldıramayacağını anlatan Eşkara, hiçbir gücün Kürt sorununun demokratik yollarla çözülmesindeki kararlılıklarından vazgeçirmeyeceğini söyledi. Eşkara, “Demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren kadınlar olarak partimize yönelik yapılan baskıları ve tutuklama furyasını kınıyor ve arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz” şeklinde kaydetti. Yapılan basın açıklamasının ardından kitle alkış ve sloganlar eşliğinde 5 dakikalık oturma eylemi yaptılar. Yoğun güvenlik önlemlerini alındığı açıklama olaysız bir şekilde sona erdi.

 

 

 

        

Bu habere 1 adet yorum yapıldı.

   Diğer Başlıklar

  DTP'li Kışanak neler söyledi? 11.11.2009 11:57:30
  Bülent Arınç'ı utandıran anlar 11.11.2009 11:38:09
  DTP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ HASİP KAPLAN; “ALNIMIZ AÇIK” 21.7.2009 12:49:42
  DTP'Lİ BAŞKANLAR RANDEVU TALEBİNİ DEĞERLENDİRDİ 10.7.2009 13:30:00
  DTP İL BAŞKANLIĞINA SELİM BAYAR SEÇİLDİ 29.6.2009 10:05:57

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2330503

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber