Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

Kaybeden Valilerin AKP Seferi

 

17.4.2009 03:16:57

Şırnak Valisi Ali Yerlikaya ile Manisa Valisi Celalettin Güvenç, bu hafta AKP Genel Merkezi’nde Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi’yle görüşmeler yaptı.

 

 

AKP Şırnak’ta belediye başkanlığını DTP’ye, Manisa’da ise MHP’ye kaptırmıştı. Her iki vali de bunun seçimle ilgili olmadığını vurguladı

AKP’nin 29 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığını kaybettiği Şırnak ve Manisa valilerinin, AKP Genel Merkezi’nde teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcılarıyla toplantı yaptıkları ortaya çıktı. Şırnak Valisi Ali Yerlikaya, pazartesi gününden itibaren Genel Merkez’e belirli aralıklarla geldi ve Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi’yle görüştü.

Destek istedim

Yerlikaya ile birlikte partide olduğu belirtilen Manisa Valisi Celaleddin Güvenç, "Ali Yerlikaya ile orada karşılaştık. Görüşmede o da vardı. Ancak Yerlikaya’yla planlı bir görüşme değildi" dedi. Hüseyin Tanrıverdi’nin Manisa Milletvekili olduğuna dikkat çeken Güvenç, "Yerel yönetimlerle ilgili konu dünkü (önceki gün) konuşmamızda gündeme gelen bir şey değil. Kula’da Kültür Turizm Bakanlığı’ndan restorasyon yaptırmamız gereken binalar var. Başka yatırımlarla ilgili bir iki destek istedim. Özellikle Kızılay’a tahsis ettirmek istediğimiz acil afette kullanılacak bir yer var" dedi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek’le görüşmediğini söyleyen Güvenç, "Destek için adres bir partinin genel başkan yardımcısı mıdır yoksa ilgili bakanlık mıdır?" sorusuna, "Bakanla temaslarım sürüyor, görüşüyoruz" dedi.

Görüşme çirkindi

Güvenç, eski Bolu Valisi Ali Serindağ’ın CHP Genel Merkezi’ni ziyaret etmesiyle ilgili tartışmaların anımsatılması üzerine, şöyle dedi: "Bizim yaptığımız ilin yatırımlarına destek sağlama adına çok kısa süren bir ziyarettir. O abimizi biliyorum, Önder Sav ile yaptığı konuşmayı kast ediyorsanız, çirkin olan orada yapılan siyasi içerikli görüşmelerdir."

Yeğenime gittim

Şırnak Valisi Ali Yerlikaya ise Genel Merkez’de çalışan yeğeni Mehmet Yerlikaya’yı görmeye gittiğini söyledi. Yeğeninin özel bir şirket üzerinden AKP Genel Merkezi’nde çalıştığını söyleyen Yerlikaya, "Hiçbir siyasi ile görüşmedim. Başka bakanlıkları da ziyaret ettim" dedi.

Görüşmelerde olduğu ileri sürülen Haluk İpek, bu tür görüşmeler yapmadığını belirterek, "Buraya bir sürü gelen giden oluyor. Ben

 

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2332149

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber