Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

Bayındır: Mart'ta Kadının Sesi İle Baharı Yeniden Yeşerteceğiz

 

6.3.2009 13:47:14

Bayındır: Mart'ta Kadının Sesi İle Baharı Yeniden Yeşerteceğiz 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE İZİN ÇIKMADI Silopi Kent Kadın Meclisi'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri Çerçevesinde Bugün Silopi İlçe Merkezinde Yapacağı Mitinge Şırnak Valiliği'nin Ve Silopi Kaymakamlığı'nın İzin Vermemesini Kınayan DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, "Bu Halkın Karşısında Hiçbir Güç Duramadı Sizler De Duramayacaksınız. Çünkü Biz Bu Mart'ta Kadının Sesi İle Baharı Yeniden Yeşerteceğiz" Dedi.

 

 

Bayındır: Mart'ta Kadının Sesi İle Baharı Yeniden Yeşerteceğiz

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE İZİN ÇIKMADI

 

Silopi Kent Kadın Meclisi'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri Çerçevesinde Bugün Silopi İlçe Merkezinde Yapacağı Mitinge Şırnak Valiliği'nin Ve Silopi Kaymakamlığı'nın  İzin Vermemesini Kınayan DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, "Bu Halkın Karşısında Hiçbir Güç Duramadı Sizler De Duramayacaksınız. Çünkü Biz Bu Mart'ta Kadının Sesi İle Baharı Yeniden Yeşerteceğiz" Dedi.

 

G.ŞIRNAKHABER- 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde bugün Silopi İlçesi'nde yapılması planlanan mitinge Silopi Kaymakamlığı'nın izin vermemesi nedeniyle DTP Silopi İlçe Örgütü önünde basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama günlerini kutlamaya gelen binlerce kadınların katılımı ile mitinge dönüştü. Yapılan açıklamaya, DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, DÖKH üyeleri Nihayet Taşdemir, Cemile Bütün, Fadile Bayram, DTP Kadın Meclisi Üyesi Ayfer Ekin, DTP Uludere Belediye Başkan Adayı Şükran Sincan'ın aralarında bulunduğu binlerce kişi katıldı. Sabahın erken saatlerinde ilçe merkezinin farklı mahallelerinde kadınlar yürüyüş yaparak DTP Silopi İlçe Örgütü önüne bir araya geldi. İlçe binası önünde bir araya gelen kadınlar şarkılar ve zılgıtlar eşliğinde halaylar çekti.

Burada kitle adına açıklama yapan DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, Şırnak Valiliği'nin ve Silopi Kaymakamlığı'nın kadın sesinden korktuğu için mitinge izin vermediğini ifade etti. Devletin kadın çığlığını duymaktan çekindiğini dile getiren Bayındır, Mart ayında kadının sesini yükselteceklerini belirtti. Bütün kesimlerin kadının sesini duyacağını dile getiren Bayındır, Mart ayını başarı ayı yapacaklarının altını çizdi. Kadının kimliğinin, Kürt kimliği olduğunu söyleyen Bayındır, kadınlar olarak Kürtler gibi çok acılar yaşadıklarına vurgu yaptı. Kürtlerin karşısında hiçbir gücün dayanamayacağını ifade eden Bayındır, "Mart ayında kadının sesi ile baharı yeniden yeşerteceğiz. Kadının kedine ait bir kimliği vardır ve kimsenin malı değildir. Ve artık kimsenin malı da olmayacaktır" dedi. Kadınların halen beşiklerde evlendirildiğini dikkat çeken Bayındır, artık kadının kendi gücüyle, kendi sesiyle savaşa karşı durduğunu dile getirdi. 'Kadın başkaldırının öncülüğünü yapmıştır' Kadının iradesinin her kesim tarafından tanınması gerektiğinin altını çizen Bayındır, kadının her zaman başkaldırının öncülüğünü yaptığını söyledi. Kadının sistem karşısında bir güç olması için örgütlemesi gerektiğini belirtti.

Bu seçimlerde kadınla erkeğin bir olarak Kürt iradesini yükseltmesi gerektiğine değinen Bayındır, "Bu seçimlerde AKP'yi sandıktan ölü bir şekilde çıkaracağız. Artık sistemin önümüzde engel çıkartmasına izin vermeyeceğiz. Biz özgürlüğün seçimini yapıyoruz" diye konuştu. Devletin insanların ölüleriyle yüzleşmek istemediğini söyleyen Bayındır, devletin kemik pazarlığı yaptığının altını çizdi. Bayındır, ". Vali diyor ki, provakasyon olabilir. Buraya yığdığınız panzerleriniz provakasyon değil de nedir? Kimse bu halkın haklı mücadelesine dayanamadı. Nasıl ki Levent Ersözler ve Cem Erseverler bu gün buradan geçip zindanlara girmişse sizin sonunuzda böyle olacaktır. Kimse bu halkı yıldıramadı, siz de yıldıramazsınız. Bu halk sizden hesabını soracaktır" dedi. Yapılan açıklamanın ardından kadınlar vali ve kaymakamlığın protesto ederek 5 dakika zılgıtlar eşliğinde alkış çaldı. Kalabalık kadın topluluğu, ardından olaysız bir şekilde dağıldı

 

 

        

Bu habere 0 adet yorum yapıldı.

   Diğer Başlıklar

  DTP'li Kışanak neler söyledi? 11.11.2009 11:57:30
  Bülent Arınç'ı utandıran anlar 11.11.2009 11:38:09
  DTP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ HASİP KAPLAN; “ALNIMIZ AÇIK” 21.7.2009 12:49:42
  DTP'Lİ BAŞKANLAR RANDEVU TALEBİNİ DEĞERLENDİRDİ 10.7.2009 13:30:00
  DTP İL BAŞKANLIĞINA SELİM BAYAR SEÇİLDİ 29.6.2009 10:05:57

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2334343

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber