Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

DİYARBAKIRLI ÇOCUKLAR TAŞ ATMAYIP GOL ATACAK

 

1.12.2008 10:46:46

Diyarbakır Valiliği, Toplumsal Olaylarda Polise Taş Atan Çocukları Provokatörlerden Ve Uyuşturucu Madde Gibi Zararlı Alışkanlıklardan Korumak İçin 1 Milyon YTL'lik Dev Bir Sosyal Proje Başlattı. Projede 10-18 Yaş Arası Yaklaşık 50 Bin Çocuk, Badminton, Futbol Ve Güreş Gibi Spor Dallarında Eğitilecek.

 

 

İHA - Diyarbakır Valiliği Proje Koordinasyon Birimi'ne ulaşan 342 projeden 53'ü Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) tarafından kabul edildi. Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Eylem Planı çerçevesinde başlatılan sosyal projelerin en dikkat çekicisi ise Diyarbakır Valiliği'nin hazırladığı 'Taş Atma Gol At' projesi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte sürdürülen proje kapsamında 10-18 yaş arası yaklaşık 50 bin genç ve çocuk, badminton, futbol, basketbol, güreş, tenis, voleybol ve çim hokeyi gibi 10 spor dalında
eğitilecek. 1 milyon YTL'lik dev sosyal proje kapsamında işsiz 80 antrenöre iş imkanı sağlanacağı gibi, kent merkezlerinde çıkan toplumsal olaylarda güvenlik güçleri ile karşı karşıya gelen çocukları provokatörlerin korumak hedefleniyor. Proje Koordinasyon Birimi Sorumlusu Diyarbakır Vali Yardımcısı Mehmet Yeşilbaş, "Bu proje kapsamında gençlerimizi sporla tanıştırıp profesyonelliğe geçmelerini sağlayacağız. En önemlisi onları zararlı oluşum ve alışkanlıklardan uzak tutacağız" dedi. Alt yapısı hazırlanan 'Taş Atma Gol At' projesi kapsamında 10 farklı spor dalı ile tanışacak olan çocuk ve gençler uzman spor eğitmenlerinden ders alacak.
9 İLDE 398 PROJE HAZIR
GAP kapsamındaki 9 ilde yeni bir sosyal destek uygulaması başlatan AK Parti hükümetinin sosyal bütünleşmenin sağlanması ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlı 398 projesi için yıl sonuna kadar 42 milyon YTL harcanacak. Projeler ve bütçenin illere göre dağılımı şöyle:
Adıyaman: 90 proje, 4 milyon YTL, Batman: 42 proje, 6.5 milyon YTL, Diyarbakır: 53 proje, 7 milyon YTL, Gaziantep: 37 proje, 3 milyon YTL, Kilis: 31 proje, 2.5 milyon YTL, Mardin: 34 proje, 3 milyon YTL, Siirt: 34 proje, 3 milyon YTL, Şanlıurfa: 67 proje, 8 milyon YTL ve Şırnak: 10 proje, 5 milyon YTL.  Diyarbakır'da başlatılan Sosyal Destek Programı (SODES) hakkında bilgi veren Proje Koordinasyon Birimi Sorumlusu Mehmet Yeşilbaş, 7 milyon YTL değerinde 53 projenin kabul gördüğünü ve önümüzdeki günlerde hayata geçeceğini söyledi. Devlet-toplum ve birey ilişkilerinin, temel haklar ve özgürlükler ile sorumlulukların temel alındığı yeni ve çağdaş bir dünyada yaşandığını ifade eden Yeşilbaş, "Birimin en önemli misyonu, kentimiz Diyarbakır'da devlet-toplum-birey ilişkilerinin çok boyutlu yapısı ve niteliği içinde başta sivil toplum örgütleri ve hükümet dışı organizasyonlar olmak üzere kamunun ve sivil alanın her kesiminde yer alan aktörleri ortak paydada birleştirmektir" şeklinde konuştu.

 

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2338869

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber