Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

Tso İle Halkbank Arasında Protokol İmzalandı

 

18.6.2008 10:20:35

Şırnak Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı M. Halil Balkan İle Türkiye Halk Bankası A.Ş Şırnak Şube Müdürü Oktay Altunbağ Arasında Protokol İmzalandı. İmzalanan Protokol İle Oda Üyelerine; 36 Ay Vadeli Ve 500.000 YTL Limitli Kredi Kullanım İmkânı Sağlanıyor

 

 

            ŞIRNAKHABER - 70 yıldır Türkiye’nin ilk KOBİ Bankası olan Halkbank, Türkiye’nin dört yanındaki sanayi ve ticaret odaları ile protokol imzalayarak KOBİ’lere verdiği desteği Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası ile sürdürüyor. Halkbank, imzalanan protokoller kapsamında oda üyelerine uygun koşullarda kredi imkanı sunuluyor.

          Halkbank Esnaf ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Şahap Kavcıoğlu Halkbank olarak Türkiye’nin ilk KOBİ Bankası unvanına yaraşır şekilde 70 yıldır faaliyetlerini sürdürerek ülke kalkınmasına, gelişmesine ve zenginleşmesine katkıda bulunduklarını; Kavcıoğlu, Halkbank’ın, mali yapısı, teknolojik imkânları ve insan kaynağı ile reel sektöre hizmet için çalışan bir banka olduğunu ifade etti. Ayrıca Kavcıoğlu, konuşmasında geçmişte olduğu gibi bugün de esnaf-sanatkârın ve KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarını uygun faiz oranları ve uzun vadeli krediler ile karşılamaya devam edildiğini ve son bir yılda Ticaret ve Sanayi Odalarına yaklaşık 1,3 Milyar YTL kredi kullandırdıklarını dile getirdi.

Protokol kapsamında Oda üyelerine; 36 ay vadeli ve 500.000 YTL limitli kredi kullanım imkânı sağlandığı. Faiz oranı normal kredilere uygulanan orandan binde iki daha düşük olup, %1,79 olarak belirlendi. KOBİ tanımına giren firmalara sadece Halkbank’ta %5 BSMV muafiyeti uygulandığı da dikkate alındığında, bu faiz oranının üzerinde bir maliyet avantajı sağlandığı belirtildi.

Ayrıca, imzalanan protokolle Oda üyelerine yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak kapsamında 2 yıl ödemesiz dönemli 84 ay vadeli Orta ve Uzun Vadeli Proje Kredisi ve azami 60 ay vadeye kadar 1 yıl ödemesiz dönemli Finansal Destek Kredisi de kullandırılacak. Finansal Destek Kredisi’nin üst limiti 3.000.000 YTL veya karşılığı EUR/USD; Orta ve Uzun vadeli Proje Kredisi’nin alt limiti; işletme kredilerinde 500.000 USD, yatırım kredilerinde 750.000 USD veya karşılığı EURO/YTL; üst limiti KOBİ tanımına giren firmalar için 3.000.000 USD veya karşılığı EUR/YTL,  KOBİ tanımı dışındaki firmalar için ise proje bazında belirlenecek. Oda üyelerine kullandırılacak söz konusu kredilerde uygulanacak faiz oranı ise, Halkbank’ın söz konusu vadelerde kullandırılan kredilerin faiz oranından % 1 (yüzde bir) eksik olarak uygulanacak, YTL’de TRLİBOR+4; yabancı para da LİBOR+4,5 ve EURIBOR+3,5 olacak.

Protokol kapsamında ayrıca azami 1 yıl vadeli; yıllık % 1,5 komisyon oranı ile teminat mektubu kredisi de kullandırılacak.

 

HALK BANKASI’NDAN KOBİ’LERE SAĞLANAN İMKANLAR

Halkbank’ta, KOBİ’lere özel hazırlanan 50’ye yakın kredili ürün çeşidi bulunuyor. Yurt içi ve yurt dışı kaynaklı yatırım ve işletme kredileri, KOBİ’lerin nakit akışlarına uygun, esnek geri ödemeli olarak kullandırılan turizm, tarım, imalat ve teknoloji sektörlerine yönelik kredi çeşitleri, esnafa yönelik kooperatif krediler bunlardan bazılarıdır.

Halkbank ayrıca, gelişen inşaat sektörüne paralel olarak yoğunluğu artan inşaat projelerinin kredilendirilmesi çalışmalarında da Konut Yapı Kooperatiflerinin ve Belediyelerin toplu konut projelerinin tamamlanmasına yönelik TOKİ Kaynaklı proje kredileri kullandırıyor. TOKİ kaynaklı kredilerdeki tecrübe ve bilgi birikiminden yola çıkarak konut ve işyeri yapı kooperatiflerinin konut ve işyeri inşaat projelerinin Halkbank kaynaklarından kredilendirilerek tamamlanmasına yönelik ürünler de müşterilere sunuluyor.

Halkbank, KOBİ’lerin teminat sorunlarının çözümü için ise Kredi Garanti Fonu ile yıllardır işbirliği içinde çalışıyor.

Halkbank yurtiçinden sağladığı kaynakların yanı sıra Avrupa Yatırım Bankası, Dünya Bankası, Fransız Kalkınma Ajansı gibi uluslararası finans kuruluşlarından sağladığı fonlarla, KOBİ’lerin orta uzun vadeli yatırım ve işletme kredisi ihtiyaçları karşılamaktadır.

 

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2332150

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber