Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK     MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...    MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.    “TEFECİLER VE TEFE TÜFE ÜZERİNE…!”EDİ BESE…!    FİNAL FARKI...  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  TOKİLERİN KURA ÇEKİM TARİHİ BELİRLENMELI ARTIK

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MUSİAD'TAN AÇIKLAMA...

  MAÇ TARİHİ BELLİ OLDU.

 

 

Bülent Arınç'ı utandıran anlar

 

11.11.2009 11:38:09

CHP'lilerin Meclis'ta pankart açması Bülent Arınç'ı kızdırdı. Arınç 13 yıl önce benzer eylemden ceza alanları hatırlattı.

 

 

AK Parti milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP’nin görüşmeleri protesto etmek için pankart açma eylemini ‘Tophane kabadayılığı ve külhanbeylik’ olarak yorumladı.

Kanal D Haber’de canlı yayına katılarak Mehmet Ali Birand’ın sorularını yanıtlayan Arınç, 28 Şubat 1996 tarihinde Genel Kurul Salonu'nun dinleyici locasına girerek pankart açan ve bu eylemleri nedeniyle 6 yıla mahkum olan 12 Hacettepe Üniversitesi öğrencisini hatırlatarak CHP’li vekillerin suç işlediğini söyledi.

Arınç ‘bugün Meclis kurulunda kendimden utandım. Yarın birgün birileri o tutanakları okuduğunda, kamera kayıtlarına bakıp de o külhan beyi ve zorbalıkları gördüklerinde umarım utanacaklar.’ diyerek, bu görüntülere neden olduğunu iddia ettiği Baykal’ı ‘bir anamuhalefet lideri bu kadar keskin ve negatif bir üslupla karşısındakini rakip olarak değil, bir düşman olarak gören bir anlayışla siyaset yapmamalı. Bir hesaplaşma içinde olabilirsiniz. Ama bunu siyasetin kendi doğası içinde yapmalısınız. Bu hedef göstermektedir. Bu düşman ilan etmektir. Bunları yok edin talimatı vermektir. Ve bu çok çirkin bir şeydir. Yıllarca siyaset yaptıktan sonra böyle bir yere gelmesini fevkalade üzücü buluyorum.’ Şeklinde eleştirdi.

TOPHANE KABADAYISI GİBİ

Arınç, ‘Bu açılıma Kürt sorunu diyebilirsiniz ama PKK açılımı diyemezseniz. Biz bunu başarabilirsek Türkiye büyük bir engelden kurtulacak. Başaramazsak olumsuzluklar artarak devam eder. Yanlışımızı eleştirebilirsiniz. Ama zorbalıkla değil.’ Dedi. 5 yıl Meclis Başkanlığı yaptığını, ancak bu sürede kimsenin sözünü kesmediğini söyleyen Arınç, Meclis’te bugün yapılanları Tophane kabadayılığına benzetti:

EL KOL HAREKETLERİYLE OLMAZ

Böyle tophane kabadayıları gibi, el kol hareketleriyle olmaz. Bir ara bu Meclis’te pankart açan çocuklar 6 yıla mahkum olmuştu. Bugün aynı hatayı CHP grubundan milletvekilleri, iç tüzük buna izin vermemesine rağmen, Canan Arıtman önderliğinde pankartlı şov yapıyorlar. Meclis böyle günler görmedi. Bütün bunların sebebi, hem ‘konuşun anlatın’ diyorlar, hem de ‘konuşursanız vururuz’ diyorlar. Bu çok yanlış bir şey. Burada amaçları, Ergenekon’dan dolayı yargıyı suçlayamadıkları için bizi suçlamak olabilir; AK Parti’yi yıpratmak için fırsat bulduk diyebilirler. Ben bu konuda MHP’yi anlayabilirim. Söylemleri itibariyle aynı sertlikte olsalar da MHP’nin milliyetçi çizgisiyle bu açılıma en az 5 noktada itiraz edeceğini biliyorum. Ama CHP’nin bir sosyal demokrat parti olarak bugün kurşun yağdırması fevkalade yanlıştır.

 

 

        

Bu habere 1 adet yorum yapıldı.

   Diğer Başlıklar

  DTP'li Kışanak neler söyledi? 11.11.2009 11:57:30
  Bülent Arınç'ı utandıran anlar 11.11.2009 11:38:09
  DTP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ HASİP KAPLAN; “ALNIMIZ AÇIK” 21.7.2009 12:49:42
  DTP'Lİ BAŞKANLAR RANDEVU TALEBİNİ DEĞERLENDİRDİ 10.7.2009 13:30:00
  DTP İL BAŞKANLIĞINA SELİM BAYAR SEÇİLDİ 29.6.2009 10:05:57

        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU  ŞIRNAK'TA HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

2334343

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber